Податки

Як правильно зазначити код товару в податковій накладній

Як відомо, код УКТ ЗЕД, незважаючи на свою назву, використовується не лише в разі оформлення операцій зовнішньоекономічної діяльності. Такий код має безпосередній стосунок до податкових накладних при будь-якому внутрішньому постачанні товарів. Як правильно зазначити код товару в податковій накладній – розповіли в Державній податковій службі України (далі – ДПСУ).

Головне управління ДПС у м. Києві звернуло увагу на особливості зазначення обов’язкових реквізитів коду товару (згідно з УКТ ЗЕД) в окремих рядках податкової накладної, зокрема:

  • у разі здійснення операції з постачання товару, придбаного на митній території України або ввезеного на митну територію України до 02.07.2020 р. (включно), у графі 3.1 (код товару згідно з УКТ ЗЕД) розділу Б податкової накладної зазначається код відповідного товару згідно з УКТ ЗЕД (версії 2012 року), що був вказаний у митній декларації, оформленій при його ввезенні на митну територію України, або в податковій накладній, отриманій від постачальника під час придбання такого товару;
  • у разі здійснення операції з постачання товару, придбаного на митній території України або ввезеного на митну територію України, починаючи з 03.07.2020 р. у графі 3.1 (код товару згідно з УКТ ЗЕД) розділу Б податкової накладної зазначається код відповідного товару згідно з УКТ ЗЕД (версії 2017 року), що визначений у митному тарифі України, встановленому Законом № 674;
  • у разі здійснення операції з постачання одночасно товару, придбаного на митній території України або ввезеного на митну територію України як до 02.07.2020 р. (включно), так і починаючи з 03.07.2020 р., а саме з однаковим найменуванням, але з різними кодами згідно з УКТ ЗЕД, у розділі Б податкової накладної заповнюються два окремі рядки, зокрема у графі 3.1 (код товару згідно з УКТ ЗЕД), у яких зазначається:
    • в одному – код відповідного товару згідно з УКТ ЗЕД (версії 2012 року), придбаного/ввезеного до 02.07.2020 р. (включно);
    • у другому – код відповідного товару згідно з УКТ ЗЕД (версії 2017 року), придбаного/ввезеного починаючи з 03.07.2020 р.

Такий порядок зазначення в податковій накладній коду товару згідно з УКТ ЗЕД встановлено у зв’язку із прийняттям Закону України «Про Митний тариф України» від 04.06.2020 р. № 674-IX, який набрав чинності 03.07.2020 р.

На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра