Податки

Як зменшити суму ПДВ, якщо розрахунок коригування заблокували

У травні продавець відвантажив товар і своєчасно зареєстрував податкову накладну в ЄРПН. У червні покупець повернув частину товарів, подав на реєстрацію розрахунок коригування, але ДФС відхилила його. Хто має подати розблокувальний пакет документів? Чи можна відкоригувати ПДВ, не чекаючи реєстрації розрахунку коригування?

Розблокувальний пакет документів (таблицю, пояснення і копії документів) у будь-якому разі готує і подає до ДФС постачальник, вказаний у ПН або розрахунку коригування (далі – РК). Навіть якщо РК зі знаком «-». До обов’язку покупця входить лише реєстрація такого РК.

Усі необхідні для розблокування РК документи необхідно надіслати до ДФС лише в електронній формі у форматі pdf. Електронні формати документів ДФС розміщує на своєму веб-порталі.

У цьому випадку незареєстрованим лишився РК. А ПН пройшла реєстрацію в ЄРПН успішно. Відповідно, постачальник відобразив податкові зобов’язання з ПДВ, а покупець – податковий кредит у ПДВ-звітності за травень.

Чи зможуть контрагенти відкоригувати ПДВ без реєстрації розрахунку коригування в ЄРПН? Відповіді на це питання ПКУ не дає. Утім, зважаючи на фіскальну направленість вимог п.п. 198.6 та 201.10 ПКУ (коли для постачальника податкові зобов’язання є обов’язком і без реєстрації ПН, а для покупця, навпаки, відсутність реєстрації ПН означає неможливість скористатися податковим кредитом), неважко здогадатися, що податківці будуть проти зменшення податкових зобов’язань з ПДВ. Підтвердження цьому міститься в роз’ясненнях ДФС, розміщених у категорії 101.15 «ЗІР».

Ураховуючи зазначене, для постачальника відсутність зареєстрованого РК з від’ємною сумою ПДВ означає неможливість зменшення податкових зобов’язань з ПДВ. Таке право в нього з’явиться лише після реєстрації покупцем РК в ЄРПН. Тобто в тому звітному періоді, коли буде зареєстровано зменшуючий розрахунок коригування. А поки він не зареєстрований, підстави для зменшення податкових зобов’язань у постачальника відсутні.

Для зменшення покупцем раніше сформованого ним податкового кредиту чекати на реєстрацію розрахунку коригування не потрібно. Покупець коригує свій податковий кредит незалежно від факту реєстрації РК. Робить він це на підставі бухгалтерської довідки в тому звітному періоді, коли повернув товари постачальнику, а саме: у рядку 14 декларації з ПДВ за червень зі знаком «-».

На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра