Податки

Які ставки збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування можуть застосовувати платники податків

Подання одноразової добровільної декларації передбачено Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету» від 15 червня 2021 року № 1539-IX. Кампанія з одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб триватиме з 01 вересня 2021 року до 01 вересня 2022 року. За якими ставками справлятиметься збір з одноразового (спеціального) добровільного декларування щодо задекларованих об'єктів?

Ставки зборів

Збір з одноразового (спеціального) добровільного декларування щодо задекларованих об'єктів справляється за трьома основними ставками.

5%

Ставка податку в розмірі 5% застосовуватиметься щодо:

  • валютних цінностей, розміщених на рахунках у банках в Україні та щодо права грошової вимоги до резидентів України;
  • щодо об'єктів декларування, що знаходяться (зареєстровані) в Україні (нерухоме майно (земельні ділянки, об'єкти житлової і нежитлової нерухомості), рухоме майно, частки (паї) у майні юридичних осіб або в утвореннях без статусу юридичної особи, інші корпоративні права, майнові права на об'єкти інтелектуальної власності, цінні папери, права на отримання дивідендів, процентів, не пов'язані із правом власності на цінні папери, частки (паї) у майні юридичних осіб та/або в утвореннях без статусу юридичної особи, інші активи фізичної особи);

Як альтернативу платник податків може обрати ставку 6% із сплатою податкового зобов'язання трьома рівними частинами щорічно.

9%

Збір з одноразового (спеціального) добровільного декларування щодо задекларованих об'єктів може справлятися в розмірі 9% у таких випадках:

  • щодо валютних цінностей, розміщених на рахунках в іноземних банках або які зберігаються в іноземних фінансових установах, та щодо права грошової вимоги до нерезидентів України;
  • щодо об'єктів декларування, що знаходяться (зареєстровані) за кордоном (нерухоме майно (земельні ділянки, об'єкти житлової і нежитлової нерухомості), рухоме майно, частки (паї) у майні юридичних осіб або в утвореннях без статусу юридичної особи, інші корпоративні права, майнові права на об'єкти інтелектуальної власності, цінні папери, права на отримання дивідендів, процентів, не пов'язані із правом власності на цінні папери, частки (паї) у майні юридичних осіб та/або в утвореннях без статусу юридичної особи, інші активи фізичної особи);

Як альтернативу платник податків може обрати ставку 11,5% із сплатою податкового зобов'язання трьома рівними частинами щорічно.

У разі подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації у періоді з 01 вересня 2021 року по 01 березня 2022 року замість 9% застосовується ставка збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування в розмірі 7%. Як альтернативу платник податків може обрати ставку 9,5% зі сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно.

2,5%

Ставка податку в розмірі 2,5% справляється щодо номінальної вартості державних облігацій України з терміном обігу більше ніж 365 днів без права дострокового погашення, придбаних декларантом у період з 01 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року до подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.

Як альтернативу платник податків може обрати ставку 3% із сплатою податкового зобов'язання трьома рівними частинами щорічно.

На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра