Податки

Яким вимогам повинні відповідати медичні засоби, щоб їх звільнили від ПДВ на час карантину

Як відомо, карантин в Україні продовжується. Потреба в медичних засобах у часи поширення коронавірусної інфекції зростає. На початку карантину Уряд затвердив перелік медичних засобів, звільнених від податку на додану вартість (далі – ПДВ). Нещодавно цей перелік зазнав змін.

Нагадаємо, що відповідно до п. 71 підр. 2 розд. ХХ Податкового кодексу України з метою забезпечення безперебійного постачання необхідних медикаментів на період, що починається 17 березня 2020 року та закінчується останнім числом місяця, у якому завершується дія карантину, звільняються від оподаткування ПДВ операції із ввезення на митну територію України та/або операції з постачання на митній території України товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 року № 224 (далі – Перелік № 224).

Звертаємо увагу, що до Переліку № 224 постановою Кабінету Міністрів України від 08 квітня 2020 року № 271 (далі – Постанова № 271) внесено зміни, якими запроваджуються додаткові критерії до товарів, зазначених в Переліку № 224, що мають бути дотримані для застосування режиму звільнення їх від оподаткування ПДВ як під час ввезення, так і під час постачання на митній території України.

Так, для віднесення товарів, зазначених у розділі «Медичні вироби, медичне обладнання та інші товари, що необхідні для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», до товарів, які звільняються від сплати ввізного мита та операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість, повинно бути:

  • подано декларацію про відповідність та нанесено на товар або на його упаковку, а також на супровідні документи, якщо такі документи передбачені відповідним технічним регламентом, знак відповідності технічним регламентам згідно з правилами та умовами його нанесення, визначеними в Технічних регламентах, затверджених постановами Кабінету Міністрів України,

або

  • подано повідомлення Міністерства охорони здоров’я про введення в обіг та/або експлуатацію медичних виробів (медичних виробів для діагностики in vitro, активних медичних виробів, які імплантують), стосовно яких не виконано вимоги технічних регламентів, або повідомлення Державної служби з питань праці про введення в обіг засобів індивідуального захисту, стосовно яких не виконано вимоги технічних регламентів.
На тему
Запит прийнято!
Найближчим часом з вами зв’яжеться наш спеціаліст.
Гарного вам дня!
Запит не прийнято.
Ви можете зв'язатися з представниками «Де Візу» за тел. +38 (044) 279-0000
Гарного вам дня!
Долучайся до
команди "De Visu"
Ми переконані, що успіх нашого бізнесу залежить від працівників, тому ми заохочуємо кожного з них до розкриття власного потенціалу та здібностей.

Якщо ви відповідальні, орієнтовані на досягнення високих результатів своєї діяльності та прагнете до постійного розвитку й самовдосконалення, запрошуємо вас приєднатися до нашої команди.

дізнатися більше
112
працівників наразі в усіх філіях "De Visu" Group
Кар'єра